Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

Podnikanie a Priemysel

Podnikanie a Priemysel

  • 22. júna 2023
  • 09:00 – 16:00
  • DoubleTree by Hilton Bratislava

Vstupenky

Nižšie uvedené čísla zahŕňajú vstupenky na toto podujatie, ktoré už máte v košíku. Kliknutím na tlačidlo „Získať vstupenky“ môžete upraviť všetky existujúce informácie o účastníkoch, ako aj zmeniť množstvo vstupeniek.
Podnikanie a Priemysel
79,00 bez DPH
180 k dispozícii

PROGRAM:

9:00-10:30

Doobedný diskusný panel č.1

Téma: Nálady v priemysle, vízie do budúcnosti a problémy

Nerovnosti na európskom trhu. Opäť začínajú narastať obavy o dopyt, čo súvisí najmä so všeobecným ochladzovaním ekonomickej aktivity, nárastom inflácie a s tým súvisiacim poklesom reálnych príjmov. Rýchly rast cien však zasahuje nielen spotrebiteľov, ale aj vstupy vo firmách, čo spolu so zvyšovaním iných nákladov prináša aj vysoký tlak na efektívny cash-flow manažment.

Ako sú na aktuálnu situáciu pripravené slovenské firmy a slovenský priemysel? 

Ako sa slovenský priemysel spamätal z energetickej krízy? Je už za nami? 

Coffee break: 10:30-10:45

10:45-12:00

Doobedný diskusný panel č.2

Téma: Ako štát podporuje slovenský export

Garant: Rada slovenských exportérov

V skutočnosti viac ako 90 percent slovenského HDP tvorí práve vývoz zo Slovenska. Niektorí odborníci tvrdia, že to je len vďaka automobilkám, v skutočnosti tie tvoria zhruba polovicu celkového exportu. Na Slovensku nedostatočne venujeme budovaniu zdravej a konkurencieschopnej ekonomiky a podpore exportu, a s tým súvisiacej globálnej identity Slovenska. Súčasná situácia je toho dôkazom, domáca podpora podnikateľom a ekonomické stimuly počas krízy sú absolútne nedostatočné, už len keď to porovnáme s okolitými štátmi. 

Obedná prestávka: 12:00- 13:00

10:45-12:00

Poobedný diskusný blok č.1

Téma: Priemysel 4.0

Od roku 1800 sme zažili tri priemyselné revolúcie. Každá bola poháňaná prevratnou novou technológiou: mechanikou parného motora, inováciou montážnej linky a rýchlosťou počítača. Dôvodom, prečo sa
nazývali priemyselné „revolúcie“, bolo to, že inovácia, ktorá ich poháňala, nezlepšila len trochu produktivitu a efektivitu – úplne to spôsobilo revolúciu v tom, ako sa vyrábal tovar a ako sa práca robila.
 
Teraz sme v štvrtej priemyselnej revolúcii, alias Industry 4.0, ktorá prostredníctvom inteligentných technológií pretvára automatizáciu, monitorovanie a analýzu dodávateľských reťazcov. Priemysel 4.0 je poháňaný priemyselným internetom vecí a počítačovými fyzickými systémami – inteligentnými, autonómnymi systémami, ktoré používajú počítačové algoritmy na monitorovanie a kontrolu fyzických vecí, ako sú stroje, roboty a vozidlá. Priemysel 4.0 robí všetko vo vašom dodávateľskom reťazci „inteligentným“ – od inteligentnej výroby a tovární až po inteligentné skladovanie a logistiku.


Priemysel 4.0 sa však nekončí v dodávateľskom reťazci. Spája sa s backendovými systémami, ako je plánovanie podnikových zdrojov (ERP), aby sa podnikom poskytla nebývalá úroveň viditeľnosti a kontroly. Priemysel 4.0 je v konečnom dôsledku hlavnou súčasťou digitálnej transformácie každej
spoločnosti.

 

Coffee break: 14:30-14:45

14:45-16:00

Poobedný diskusný blok č.2

Téma: Geopolitické zmeny a vplyv na podnikateľov

Garant: GeopoLytics

Generácia Z, prvá skutočne globálna generácia, vytvorená prepojením mladých ľudí digitálnymi zariadeniami a sociálnymi sieťami, sa začína hlásiť o slovo. Blížiaci sa vstup tejto novej politickej a geopolitickej sily do pracovného života postaví západné korporácie a vlády pred potrebu významných inštitucionálnych, strategických a politických zmien.

Táto generácia je zradikalizovaná turbulentným charakterom svojej doby, nedôveruje tradičným inštitúciám a má schopnosť aj motiváciu organizovať sa online s cieľom pretvárania existujúcich firemných a verejných politík. Výsledkom jej pôsobenia bude zásadná redefinícia pracoviska, dosiahnutá kladením dôrazu na progresivizmus, podporu rozmanitosti a inklúzie a prehodnocovanie jeho sociálnych, politických a environmentálnych dopadov. Korporácie budú zároveň čeliť bezprecedentnému tlaku angažovať sa v politických a geopolitických diskusiách.

 

Top

Prihlásiť sa.


Zaregistrovať sa.
Forgot Password?

Zaregistrovať sa.


Username
Want to Login?

Zabudnuté heslo?