Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

NARKS a ta3 Reality

NARKS a ta3 Reality

  • 11. októbra 2024
  • 09:00 – 16:00
  • DoubleTree by Hilton Bratislava

Program:

09:00 – 10:15

Prvý diskusný panel

Téma: Nižšie úrokové sadzby naštartovali realitný trh

Posledný štvrťrok 2023 už naznačuje mierny obrat a zvýšenie obchodnej aktivity. Potvrdzujú to čísla vo viacerých regiónoch Slovenska, kde došlo k medzikvartálnemu rastu realizačných cien nehnuteľností. Nejednalo sa teda len o zmenu v ponukových cenách.

Jedným z dôvodov, prečo sa tak deje, je pokles úrokových sadzieb zo strany ECB. Zníženie sadzieb povedie k lacnejším hypotékam a tí, čo kupujú dnes, budú môcť v budúcnosti refinancovať za nižšie sadzby. Ale cena ich nehnuteľností bude trhom tlačená nahor. Pretože sadzby budú postupne klesať a realitný trh sa ešte viac rozhýbe.

Prestávka: 10:15 – 10:30

10:30 – 11:30

Druhý diskusný panel

Téma: Portál Domire a digitalizácia práce realitných maklérov

Na slovenskom internete pribudol nový realitný portál. DOMIRE, inovatívny realitný portál, vstupuje na scénu s radom funkcionalít, ktoré prinesú užívateľom neporovnateľný komfort pri hľadaní nehnuteľností.

Čo priniesol realitný portál realitným maklérom a ako konkrétne im pomáha v ich práci?

Ako digitalizácia mení prácu realitných maklérov?

Prestávka: 11:30 – 11:45

11:45 – 12:45

Tretí diskusný panel

Téma: Development v regiónoch/novinky vo výstavbe na Slovensku

Vývoj na realitnom trhu preveril schopnosti aj kvalitu projektov stredne veľkých developerov vo všetkých regiónoch Slovenska. Stredne veľkí developeri v regiónoch sú v mierne odlišnej situácii ako veľké skupiny. O ich prežití rozhodne kvalita projektov, schopnosť reagovať na meniace sa požiadavky zákazníkov a ceny stavebných materiálov.

Aké sú projekty developerov v regiónoch a ako sa predávať byty v novostavbách mimo hlavného mesta?

Ako reagujú developeri na aktuálnu situáciu na trhu a aké sú ich plány vo výstavbe?

Obed: 12:45 – 13:30

13:30 – 14:30

Štvrtý diskusný panel

Téma: ESG trendy vo výstavbe a požiadavky klientov

Trendom sú budovy a byty, ktoré dokonale zodpovedajú ESG stratégii, ktorej súčasťou je dosiahnuť do roku 2030 nulovú uhlíkovú stopu. Už teraz stavajú kancelárie, ktoré umožňujú podporiť nový prístup k práci skombinovaním dvoch svetov a to podpory životného prostredia s podporou wellbeningu a flexibility.

Nové príležitosti pre stavebníctvo prináša aj zelená tranzícia a trend udržateľnosti alebo recyklácie materiálov v stavebníctve. V súčasnosti to prináša množstvo investícií nielen do rekonštrukcií budov. Na druhej strane tlak na reguláciu a na presadzovanie noriem môže byť niektoré pre stavebné firmy ďalším strašiakom.

Prestávka: 14:30 – 14:45

14:45 – 15:45

Piaty diskusný panel

Téma: Predaj nehnuteľností v zahraničí

Záujem Slovákov o investovanie do nehnuteľností v zahraničí rastie. Podľa údajov realitných kancelárií majú ľudia záujem najmä o Chorvátsko a Egypt. Aké sú riziká spojené s investíciou do zahraničnej nehnuteľnosti a čo všetko to obnáša? Aké náležitosti pri vybavovaní potrebuje klient a kto sa o nehnuteľnosť postará?

Ako predávať nehnuteľnosti v zahraničí?

Partneri:

Top

Prihlásiť sa.


Zaregistrovať sa.
Forgot Password?

Zaregistrovať sa.


Username
Want to Login?

Zabudnuté heslo?